HİZMETLERİMİZ

İş Makinaları Operatörlüğü Kursu

İş Makinaları Operatörlüğü Kursu

İş Makineleri Kursu

18 yaşını doldurmuş, En az ilkokul diploması olan, ilgili kanunun 41. maddesi(e) bendinde sayılan T.C.K. maddelerinden mahkûmiyeti olmayanlar ve iş makinesi kullanmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmayan herkes iş makinesi operatörü olabilir.

Tüm İş makineleri operatörlük sertifikalarını, iş makinesi sürücü eğitimini, iş makinesi ileri sürüş eğitimini kursumuzdan alabilirsiniz.

Bursa’ da iş makinesi operatörlük sertifikası nereden alınır ?

Kutlu eğitim Kurumları olarak İş Makinesi Operatörlüğü kursumuzdaki çok sayıda sertifika programımız ile Bursalıların hizmetindeyiz.

Kursumuzda verilen iş makinesi operatörlük sertifikaları;

1.    FORKLİFT

2.    MOBİL VİNÇ

3.    TAVAN VİNCİ

4.    KULE VİNÇ

5.    SERDÜMEN

6.    EKSKAVATÖR (LASTİK TEKERLEKLİ-PALETLİ)

7.    GREYDER

8.    DOZER (LASTİK TEKERLEKLİ-PALETLİ)

9.    LODER

10.  BEKO LODER (KAZIMA YÜKLEME)

11.  BİÇERDÖVER

12.  FNİŞER

13.  ASFALT PLENT

14.  ZEMİN SÜPÜRME

15.  EKSKAVATÖR

16.  SİLİNDİR

17.  ZEMİN DELGİ (SONDAJ)

18.  TERMİNAL TRAKTÖR

19.  KAYA KAMYONU

20.  KATI ATIK KAMYONU

21.  PERSONEL-YÜK YÜKSELTİCİ (MANLİFT)

Ne zaman kayıt olunur ?

Kayıt tarihlerimiz; Kurumumuzda her ayın1 ile 15’ i arasında iş makinesi operatörlüğü dönemi açılmaktadır. Bu tarihe kadar evraklarınızı tamamlayıp kursumuza kayıt yaptırdığız takdirde dönem işlemlerinizin bitmesine müteakip (takriben bir buçuk ay sonra) Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak ilk sınava katılırsınız. Sınavda başarılı olmanız durumunda bir hafta içerisinde sertifikanızı teslim alırsınız.

Kayıt için gerekli evraklar;

  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Diploma ya da Öğrenim Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı
  • Sağlık Raporu
  • Adli Sicil Kaydı

Kayıt için lütfen arayınız ! 0 224 364 96 50

İş makinesi Sertifikası Niçin Alınır ?

İş Kanununa göre iş makinesi kullanan kişilerin İş Makinesi Operatörlük Sertifikası almaları zorunludur.

İş Makinesi Sınavı Ne zaman yapılır ?
Milli Eğitim Bakanlığı İş Makineleri yönetmeliğinde belirtilen teorik, araç başı uygulama ve kişisel uygulama ders programını tamamlayan kursiyerlere en kısa sürede sınav yapılır.

Nasıl Bir Sınav ?
Bu belgeyi almak için kursiyer 40 soruluk İş Makinesi teorik sınavına tabi olur. Başarılı olması halinde direksiyon sınavına girer ve bu sınavda da başarı gösterdiği takdirde İş Makinesi Operatörlük Sertifikası almaya hak kazanır.

Sınavdan ne kadar süre sonra sertifika alınır ?
Sınavda başarılı olan kursiyerlere 2918 Sayılı Trafik Kanunun 42. maddesine göre Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanan İş Makinesi Operatörlük Sertifikası verilir. Bu süre yaklaşık olarak 10 iş günüdür.

Belge Almaya Hak Kazanan İş Makinesi Operatörü;
İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, iş sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine, mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak görevlerini yerine getirir.

Bursa Forklift, Bursa Bekoloder, İş makinesi Bursa, Ekskavatör Bursa, Operatörlük Bursa, Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer, İş makinesi.